Wiele Pań niezależnie od tego czy rodziły, czy też narzekają na problemy z obwisłym brzuchem po diecie, zmaga się z decyzją, jakie ćwiczenia wybrać, aby jak najszybciej zwalczyć problem nieestetycznego wyglądu. Problem doboru odpowiedniego treningu dotyczy również mężczyzn, którzy chcą wyćwiczyć mięśnie owej partii ciała. Często decydują się oni jedynie na wykonywanie popularnych brzuszków, które niestety bez obecności innej aktywności nie przyniosą upragnionych rezultatów.
„Superman”
To ćwiczenie, które możemy wykonać w domu bez żadnego sprzętu. Kładziemy się na brzuchu, z rękoma wyprostowany przed sobą i dłońmi na szerokości barków. Unosimy jednocześnie ręce i nogi, opierając się jedynie na brzuchu. Staramy się mocno nie zadzierać głowy. Nie pomagamy sobie żadną z kończyn i wstrzymujemy ruch na co najmniej 30 sekund.
Plank
Plank (inaczej zwany deską) jest bardzo prostym ćwiczeniem, które wzmacnia praktycznie całe ciało, jednak najlepiej oddziałuje na brzuch oraz plecy. Jego prawidłowe wykonanie jest bardzo ważne i zależy od późniejszych wyników, a przede wszystkim bezpieczeństwa.
Podpieramy się na przedramionach oraz stopach. Łokcie powinny znajdować się na szerokości barków. Plecy muszą być wyprostowane, ale bez przesadnego przeprostu. Ważna jest również głowa, która „chowa się między ramionami” i jest na tej samej wysokości co kręgosłup. Wytrzymujemy w tej pozycji jak najdłużej i z każdym kolejnym treningiem staramy się wydłużać ten czas co najmniej o kilka sekund.
Brzuszki
Brzuszki to świetne ćwiczenia na mięśnie brzucha, ponieważ znacznie zwiększają ich wytrzymałość i łatwo je kształtują. Dzięki nim możemy w krótkim czasie cieszyć się wzmocnionymi mięśniami, dzięki czemu również nasza postawa również będzie inna. Mięśnie brzucha bowiem pracują również wtedy, kiedy np. chodzimy czy biegamy. Brzuszki nie wymagają sprzętu – wystarczy nam kawałek wolnej podłogi oraz mata. Należy podczas ich wykonywania pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim ważna jest technika wykonywania tego ćwiczenia. Należy pamiętać o nie podnoszeniu odcinka lędźwiowego nad podłogę. Powinien zostać on nieruchomy, ponieważ odrywanie go może doprowadzić do bólu w tym miejscu. Głowa jest przedłużeniem naszego kręgosłupa i dzięki temu możemy całkowicie kontrolować ruch podczas treningu. Unoszenie głowy do góry bardzo często powoduje szarpiący ruch, który wielokrotnie doprowadza do nieprzyjemnych naciągnięć mięśni. Trzeba skupić się na spięciach brzucha, a odcinek piersiowy podnosić tylko do momentu, kiedy czujemy, że nasze lędźwie chcą oderwać się od podłoża. Ćwiczenie możemy wykonywać w różnych wariantach, np. z nogami uniesionymi ku górze.
Poruszanie biodrami w tył i przód
Mimo, że to ćwiczenie jest idealne na bioder, sprawdzi się także, jeśli chcemy wzmocnić dolną partię brzucha. Stajemy w rozkroku i nogi lekko uginamy w kolanach. Brzuch jest wciągnięty, a plecy wyprostowane. Przesuwamy biodra maksymalnie w przód tak, jakbyśmy chcieli je wypchnąć. Jednocześnie spinamy brzuch i pośladki. Później przesuwamy biodra w tył tak, jakbyśmy chcieli wypiąć pośladki. Nie poruszamy niczym innym, tylko biodrami.
Komentarze
Napisz komentarz