Spalaj tłuszcz rotując węglowodanami!

Dodane przez: . Komentarze: 0 1133

Rotacja węglami stanowi sposób odżywiania się, odpowiedni dla osób, które pozostają w dużej aktywności fizycznej. Taki rodzaj diety szczególnie spodoba się osobom, które uprawiają treningi siłowe, ale posiadają już pewien stosowny staż związany z treningami i chcą uporządkować swój jadłospis w taki sposób, aby odpowiadał on ich nawykom związanym z ruchem. Taki system w jednoznaczny sposób określa, że najważniejszym elementem w tym przypadku jest podaż węglowodanów ustosunkowana do tego, jak bardzo intensywne są treningi oraz jak wygląda kwestia związana z aktywnością fizyczną w ciągu dnia.

Dzięki zachowaniu prawidłowego balansu, do organizmu dociera odpowiednia ilość energii, która może zostać przez niego spożytkowana w ważny dla niego sposób. Co więcej, zapewniona zostaje także odpowiednia liczba zapasów glikogenu. Glikogen z kolei jest odpowiedzialny za to, że osoba pozostająca w dużym natężeniu treningów siłowych nie odczuwa za mocno spadku energii oraz siły w trakcie trwania aktywności fizycznej. Rotacja węglami to doskonała propozycja dla wszystkich, którym towarzyszą spadki energetyczne w trakcie treningów lub zaobserwowali u siebie znaczne obniżenie się możliwości skoncentrowania uwagi. To dobre rozwiązanie także dla takich, którzy cierpią wskutek nagłego obniżenia się jakości ich samopoczucia lub chcą polepszyć jakość regeneracji ich organizmu. 

Dla kogo nadaje się dieta uwzględniająca rotację węglowodanami?

Dieta polegająca na rotacji węglami to idealna propozycja dla wszystkich osób o typie endomorficznym, którym zależy na szybkim zredukowaniu wagi swojego ciała. Typ endomorficzny charakteryzuje się dość znacząco spowolnionym metabolizmem i łatwością w obrastaniu ciała w tkankę tłuszczową. Taki rodzaj diety może okazać się niezwykle skuteczny u każdego kto osiągnął wymarzoną wagę za pośrednictwem ciężkiem pracy i obecnie chciałby pozostać na takim właśnie poziomie. Co więcej, rotacja węglami to także odpowiednia propozycja dla ludzki pragnących zbudować tkankę mięśniową, ograniczając do maksimum przybieranie w postaci tkanki tłuszczowej. Taki system dietetyczny jest stosowny przez wielu sportowców o światowej sławie i sprawdza się w ich przypadku lepiej niż doskonale. Jeśli zatem zależy Ci na utrzymaniu prawidłowej i odpowiedniej dla siebie sylwetki budowy Twojego ciała, to wysoce prawdopodobnym jest, że dieta uwzględniająca rotację węglami jest dla Ciebie najbardziej adekwatnym rozwiązaniem, które przyniesie porządane rezultaty. 

Na czym polega spalanie tłuszczu przy rotacji węglowodanami?

Rotacja węglowodanami opiera się przede wszystkim o podaż wciąż zmieniającej się ilości węgli w naszej diecie. Zmiany proporcji są zależne od zapotrzebowania organizmu na insulinę, co ulega ciągłym i nieustającym zmianom. Największe wahania insuliny we krwi zachodzą podczas treningów siłowych, których intensywność wyznacza całość funkcjonowania diety. 

Podczas dni, w których intensywność naszych treningów jest stosunkowo niska, powinniśmy przyswajać zmniejszone ilości węglowodanów, co w konsekwencji przekłada się na również mniejsze ilości insuliny wytwarzanej prze ludzki organizm. Taka sytuacja w pozytywny sposób wpływa na stężenie glikogenu w naszej krwi oraz znaczny wzrost tempa spalania się tkanki tłuszczowej. 

Z kolei, w dni, w których nasza aktywność fizyczna jest o wiele bardziej intensywna, to takie, podczas których insulina w naszej krwi występuje w znacznie mniejszej ilości. Całość tej sytuacji odbija się na fakcie, że zachodzi znaczna poprawa w kontekście selektywności insuliny, czego konsekwencją z kolei jest o wiele lepsze wyładowywanie zasobów ilości glikogeny z mięśni osoby trenującej. 

Oprócz wyżej wymienionych przykładów, w życiu sportowca znajduje się także miejsce na dni, podczas których aktywność fizyczna znajduje się na poziomie średnio zaawansowanym czy też – niskointensywnym. W trakcie ich trwania powinniśmy obniżyć podaż węgli o około 20, do 30%. Z kolei podczas dni o średnim zaangażowaniu w intensywność treningów, podaż węglowodanów w diecie powinna zostać obniżona o od 10, do 15% dziennego spożycia.

Jak rozpocząć rotację węglowodanami?

Na początek warto oszacować jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie w ujęciu całkowitym. Całość takiego rachunku powinna uwzględniać przede wszystkim współczynnik naszej aktywności fizycznej. Oszacowanie opisanych wartości będzie stanowiło materiał bazowy do wyznaczenia ilości energii, która potrzebna jest nam do wykorzystania podczas dni, w trakcie których mamy wysokie zapotrzebowanie na spożycie węglowodanów. 

Kolejnym krokiem powinno być określenie naszego celu. W przypadku chęci zredukowania swojej masy wynikającej z tkanki tłuszczowej, dieta nie powinna trać dłużej niż trzy miesiące w trakcie których obniżanie kalorii w posiłkach powinno następować stopniowo. Jeśli z kolei dieta uwzględniająca rotację węglowodanami ma dać efekt w postaci utrzymania danej wagi, wówczas powinien zostać utrzymany bazowy poziom zapotrzebowania na kalorie przez cały czas jej trwania. 

Kolejny i jednocześnie najistotniejszym krokiem jest dokonanie podziału dni tygodnia na te, w trakcie których nasza intensywność treningów jest na wysokim poziomie, a zapotrzebowanie na podaż węglowodanów jest duże. Dni o intensywności na poziomie średnim, w trakcie których i ilość węglowodanów w diecie jest średnia oraz dni o intensywności znikomej, nierzadko te wolne od jakichkolwiek form aktywności fizycznej. 

Nie ulega zatem wątpliwości, że dieta opierająca się o rotację węglowodanami jest odpowiednią propozycją dla sporej liczby społeczeństwa. Szczególnie duże zastosowanie znajduje ona w życiu sportowców i innych osób pozostających w naprawdę dużej aktywności fizycznej. Efekty działania tego typu diety są widoczne stosunkowo prędko, stąd też istnieje aż tak duże zainteresowanie konsumentów wokół jej tematu. Warto wypróbować ją w swojej codzienności. Bardzo prawdopodobnym jest, że to właśnie za jej pośrednictwem uda nam się osiągnąć cele, o których marzymy od dawna.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu