Suplementacja l-cytruliny

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 890

Obecnie niewiele osób poświęca w ogóle czas na czytanie artykułów o aminokwasach. Uważają oni, że wiedzą na ich temat już wystarczająco dużo, aby przystąpić do efektywnej suplementacji. Często złudzenie ich jest mylne. Na tapetę warto wziąć cytrulinę, która niesie wiele pozytywnych rezultatów do organizmu człowieka. 

Cytrulina a jej wpływ na regenerację potreningową

Do jednych z podstawowych zalet cytruliny należy wspomaganie prawidłowego przepływu krwi. Dzięki temu również inne składniki mogą przedostawać się wraz z krwią pomiędzy sobą. Jeżeli organizm nie jest w stanie samodzielnie i skutecznie regulować przepływu krwi, wówczas występuje szereg trudności w przyswajaniu mikrowitamin. Należy więc dostarczać aminokwasów, białek i węglowodanów po to, aby regeneracja potreningowa była szybsza i efektywniejsza. L-cytrulina odgrywa również istotną funkcję w regeneracji ciała i w dostarczaniu energii, która jest niezbędna do codziennego funkcjonowania człowieka. 

Sposób działania L-cytruliny

Mało kto wie, że L-cytrulina przekształca się w ciele człowieka w l-argininę, czyli cenny aminokwas, który odgrywa kluczową funkcję w dostarczaniu sil każdemu człowiekowi. Oczywiście mowa w tym przypadku nie tylko o osobach, które ćwiczą regularnie na siłowni. L-arginina, która powstała z L-cytruliny przekształca się następnie w tlenek azotu, który również ma bardzo ważne znaczenie w życiu człowieka. Natlenia on komórki i zwiększa siły witalne. 

Ważne informacje dotyczące cytruliny

Wiedzę w swoim życiu trzeba stale poszerzać. To bardzo ważne i potrzebne w życiu każdego człowieka. Podczas treningu w mięśniach gromadzi się szkodliwy kwas mlekowy. Usuwanie go poprzez spirulinę ma gigantyczny wpływ na drogi moczowodowe, powodując m. in choroby nerek. Z tego powodu warto zamienić ją właśnie na cytrulinę, która odpowiednio wpłynie na dostarczenie energii mięśniom i wspomoże ich regenerację. Do jej dodatkowych zasług należy też utrzymywanie wątroby w niezwykle dobrej kondycji. 

Jak należy stosować L-cytrulinę?

Naukowcy, dietetycy i trenerzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie skoncentrowanej l-cytruliny w dawce 2000-6000 mg na dobę. Taka dawka będzie najbardziej optymalna i pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty. Oczywiście warto pomyśleć również nad formułą stosowania tego aminokwasu. Warto zakupić dobrej jakości suplement diety, który idealnie sprawdzi się w każdym przypadku. W ciągu dnia nie każdy może pozwolić sobie na przyrządzanie posiłków bogatych w cenne mikroelementy. Zastosowanie suplementu diety jest wygodne i często dużo tańsze, niż zdrowa i nieprzetworzona żywność, która jest nawet trudno dostępna. 

Co polecamy?

Polecamy szczególnie preparat, który ma w sobie duże dawki l-cytruliny: Real Pharm Citruline 200g

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu