Trening na masę 4-dniowy dla początkujących

Dodane przez: Kinga B. Komentarze: 0 205

Posiadanie właściwej świadomości o swoim ciele stanowi podstawę do osiągnięcia sukcesu w prowadzonych działaniach o charakterze sportowym. Obiektywne spojrzenie na posiadane słabe strony, powinno być podstawą do rozpoczęcia właściwych działań, które pozwolą uzyskać wymarzone efekty. Osoby początkujące powinny z dużą ostrożnością wykonywać pierwsze treningi a także każdorazowo obserwować własne ciało i być wyczulonym na każde niepożądane i nienaturalne reakcje organizmu. Wykonywanie ćwiczeń, na które organizm nie jest jeszcze w pełni gotowy, to pierwszy krok do posiadania kontuzji, która prawdopodobnie będzie skutkowała przerwaniem treningów na dłuższy czas. Szybszy przyrost tkanki mięśniowej jest możliwy wyłącznie dzięki prawidłowo wykonanym treningom na masę w zaledwie cztery dni. W ten sposób można w bardzo szybkim tempie uzyskać zaskakujące rezultaty, które będą doskonałą motywacją do dalszych poczynań na siłowni. 

Jak prawidło przygotować się do treningu na siłowni?

Osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę na siłowni, powinny pamiętać o kilku rzeczach, które w krótkim czasie zaprocentują wspaniałymi efektami. Trening na siłowni każdorazowo powinien być wykonywany w specjalistycznym stroju, który zapewnia prawidłową wentylację organizmu. W trosce o zdrowie całego organizmu, należy wybierać obuwie dopasowane do ćwiczeń na siłowni. Powinny spełniać funkcje stabilizatora, co jest nieocenione dla zdrowia kręgosłupa. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w ręcznik oraz wodę mineralną, która umożliwi utrzymanie prawidłowego nawodnienia organizmu.

Niekwestionowaną rolę pełni rozgrzewka, która powinna stanowić podstawowy element każdego treningu. Pominięcie tej kwestii może poważnie zagrażać ryzykiem wystąpienia kontuzji. Właściwie przeprowadzona powinna trwać nawet 15 minut. Nie warto oszczędzać na niej czasu, ponieważ doskonale przygotowuje i rozgrzewa organizm do wykonywania dalszych ćwiczeń. Powinna być zakończona rozciąganiem, które przygotuje tkankę mięśniową na wysiłek.

Wybór właściwego treningu na masę dla początkujących

Dobór odpowiedniego treningu powinien być w pełni dopasowany do indywidualnych predyspozycji organizmu oraz efektów, które są zamierzane do osiągnięcia. Wybór treningu dla osób początkujących powinien być dokonywany pomiędzy FBW, Split lub Push Pull. Są doskonałymi wzorami ćwiczeń dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem. W wielu przypadkach mogą być także wykonywane przez osoby zaawansowane, jednak sposób ich wykonywania oraz intensywność powinny zasadniczo się różnić, co należy uwzględnić podczas obserwacji innych ćwiczących osób. Początkowo należy skupić całą swoją uwagę na nauce poprawnego wykonywania ćwiczeń. Przyswojenie niepoprawnej techniki, może znacząco spowolnić uzyskiwanie efektów. Jednocześnie nie należy wybierać zbyt dużego obciążenia, należy stopniowo zwiększać jego ciężar, równolegle do uzyskiwanych efektów. 

Jak wygląda 4-dniowy trening na masę Split?

W treningu Split dochodzi do podziału planu treningowego ze względu na partie ciała. Zalecane jest wykonanie dnia przerwy po dniu treningowym z uwagi na przeprowadzenia nieocenionej jednodniowej regeneracji mięśni. Dobór takiego planu treningowego pozwala wykonać aż cztery treningi w ciągu dnia. Początkowo należy poświęcić więcej czasu na odpoczynek pomiędzy kolejnymi powtórzeniami. Spokojny trening pozwala odnaleźć moc i siłę do następnych ćwiczeń. 

Przykładowo, w pierwszym dniu można wykonać ćwiczenia na klatkę piersiową oraz brzuch, w kolejnym na nogi. W trzecim dniu należy przeprowadzić trening barków oraz tricepsu. Ostatni dzień treningowy powinien być przeznaczony na plecy oraz barki. Początkowo należy wykonywać maksymalnie do 4 serii oraz do 10 powtórzeń.

Należy unikać przetrenowywania. 

Cztery dni Treningu Push Pull

Trening Push Pull powinien być wykonywany z zachowaniem jednodniowej przerwy po każdym dniu, w którym wykonywane są ćwiczenia. Każdorazowo powinien być podzielony na dwa różne dni, co poszerza zakres trenowanych partii ciała a jednocześnie zmniejsza ryzyko przeciążenia organizmu w nadwyrężonych partiach ciała. Trening Push Pull na masę dla początkujących opiera się na stopniowym zwiększaniu liczby powtórzeń, rozpoczynając od najmniejszej. Pomiędzy seriami należy wykonywać do dwóch minut przerwy.

O czym warto pamiętać?

Rozważne wykonywanie treningów pozwala na szybsze osiągnięcie zaplanowanych rezultatów. W pierwszej kolejności należy pamiętać o zrobieniu dnia przerwy pomiędzy treningami, który powinien być przeznaczony na rekonwalescencję. Podstawowymi ćwiczeniami powinny być te o charakterze wielostawnym. Należy rozpoczynać od mniejszej ilości powtórzeń oraz serii.

Trening a dieta?

Uzyskanie odpowienich efektów powinno opierać się nie tylko na ćwiczeniach, ale także stosowaniu, właściwej dla początkujących sportowców, diety. Efekty są wzmacniane także przez prawidłową suplementację, dostosowaną w pełni dla osób rozpoczynających treningi na siłowni. Jednocześnie warto pamiętać, aby zwiększyć ilość przyjmowanych napoi.

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu