Twerkout – najnowszy kobiecy trening w Polsce!

Dodane przez: Kinga B. Komentarze: 0 183

W świecie osób tworzących nowe treningi, cały czas wiele się dzieje. Niezmiennie od kilku lat, wśród kobiet i mężczyzn panuje moda na bycie fit. Wiele osób w związku z tym chce wprowadzić zmiany w swoim codziennym trybie życia, zacząć się więcej ruszać, wykonywać ćwiczenia w domu. Dlatego instruktorzy cały czas twórczo podchodzą do swoich zajęć, chcąc czymś zaciekawić potencjalne osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami. Tak właśnie powstał twerkout, który jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych kobiet, chcących zadbać o swoją sylwetkę oraz o swoje samopoczucie. Jego autorką jest Dominika Śliwńska, której w listopadzie 2015 roku udało się opatentować autorski trening.

Czym jest twerkout?

Wiele osób nie miało jeszcze okazji usłyszeń czym jest twerkout, ponieważ choć to trening obecnie dość popularny, nadal nie rozprzestrzenił się na większą skalę. Trening ten łączy w sobie workout, naukę tańca i twerk w jednym. Tym samym znaleźć w nim możemy elementy cardio, ćwiczenia rozciągające oraz również i te wzmacniające. Dzięki wykonywaniu tego treningu możemy przede wszystkim sprawić, że nasze ciało będzie bardziej jędrne oraz smukłe. Zajęcia wymagają dużego przykładania się do zachowania koordynacji ruchowej, uczy on również zachowania izolacji mięśni. Twerkout pozwala nam mieć świadomość własnego ciała. Twerk, który jest jednym z elementów treningu, jest podczas zajęć dokładnie objaśniany przez instruktorkę. Choć ta technika poruszania biodrami i pośladkami jest dla wielu kobiet dość trudna i podchodzą one do niej sceptycznie uznając ją za niewykonalną, nic bardziej mylnego. W gruncie rzeczy nie trzeba mieć żadnych specjalnych predyspozycji, by móc się twerku nauczyć. Technika ta nie zna ograniczeń wiekowych. Trenerka podchodzi do kobiet w tym przypadku bardzo indywidualnie, pomagając im pokonać własne lęki. Trening twerkout jest od kobiet dla kobiet, ma pomóc im przezwyciężyć niekiedy poczucie skrępowania, lęku i niskiej wartości. Twerk choć zaskakujący i zawstydzający na samym początku, pozwala na odkrycie samej siebie.

https://centrumodzywek.net/pl/bialko-odzywki-bialkowe/p-6845-.html

Dominika Śliwńska stworzyła trening, na który każda kobieta może spojrzeć ze swojego własnego punktu widzenia. Dla niektórych może być to swego rodzaju terapia. Czasem nasz lęk i brak pewności siebie są tak silne, że rezygnujemy z bardzo ważnych dla nas rzeczy. Tymczasem podczas takiego szalonego treningu, podczas tańca z innymi kobietami, które przecież nie różnią się od nas tak bardzo, możemy nieco spuścić z tonu. Poczuć się częścią danej grupy, otworzyć, przełamać swoje własne bariery. Jednak to nie jest trening, który można traktować tylko i wyłącznie w ten sposób. Warto mieć tutaj na uwadze również to, iż to trening mający dać nam piękne i zgrabne ciało, którego przecież wiele z nas chce.

Jak rozwija się twerkout?

Poza granicami Polski słowo twerkout wiąże się po prostu z bardzo szeroko rozumianą naukę twerkingu. Na polskim gruncie jest to jednak nazwa treningu skomponowanego przez Dominikę Śliwińską. Początkowo trenerka prowadziła jako jedyna w Polsce tego typu treningi. Odbywały się one w Warszawie oraz w Krakowie. W innych miastach były natomiast organizowane warsztaty, by móc pokazać trening jak największej ilości kobiet, kobietom z całej Polski. Od 2016 roku Dominika Śliwińska podjęła się natomiast prowadzenia warsztatów, by wyszkolić nowe trenerki, mogące posługiwać się po ukończeniu kursu mianem trenerki twerkout. Dzięki temu trening cały czas się rozwija i ma swoje przedstawicielki w różnych częściach kraju. Każdego roku kursy się odbywają i zgromadzają wiele uczestniczek, chcących zapoznać się z tajnikami tegoż treningu.

Ponadto trenerka cały czas organizuje również regularne treningi, na których pojawiają się osoby chcące ćwiczyć, nie mające planów odnośnie zostania trenerkami twerkout. Dominika skupia się jednak przede wszystkim na podejmowaniu klientów indywidualnych, dając im możliwość korzystania z zajęć spersonalizowanych. Zajmuje się ona również dietami.

Sam trening cały czas się rozwija, a trenerka cieszy się obecnie w Polsce coraz większą popularnością. Podsumowując można by stwierdzić z całą pewnością, iż twerkout to trening dla każdej kobiety. Zarówno dla tej pewnej siebie, która kocha być w centrum uwagi i uwielbia pokazywać swoje ciało, jak i dla tej zamkniętej w sobie. Każdy trening wymaga od nas przełamania jakichś barier, ponieważ musimy pokazać się na zajęciach, być może na siłowni. Bywa to krępujące, czasem bardzo szybko się zniechęcamy i chcemy uciec do naszego bezpiecznego domu. Tymczasem twerkout choć bardzo trudny, szybko daje nam zamierzone efekty. Możemy cieszyć się treningiem w typowo kobiecym towarzystwie, tańcząc i radując się z osiąganych cały czas wyników. Możemy także obserwować jakie zmiany zachodzą w naszym ciele, jak wszystko staje się dużo bardziej jędrne i przede wszystkim zgrabne. Jednak to co najważniejsze, to zmiana samej siebie. Wiele kobiet długo nie może uporać się z brakiem pewności siebie. Ten trening może być natomiast początkiem zmiany sposobu myślenia.

 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu