Wpływ treningów na nasz mózg

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 1127

O tym, że ćwiczenia i odpowiednia dieta pozytywnie wpływa na nasze życie, nie trzeba wiele mówić. Jest to oczywiste i nie podlega żadnej dyskusji. Dobroczynna moc, jaka płynie do naszego mózgu podczas wykonywania ćwiczeń, niestety nie została jeszcze odpowiednio doceniona. Co warto wiedzieć o tym, jak trening wpływa na nasz mózg i na nasze procesy poznawcze?

Stymulacja mózgu

Kiedy nie ćwiczymy naszego mózgu i nie dostarczamy mu odpowiednich witamin, wówczas wpada on w stagnację i nie daje nic od siebie. Kiedy będzie mu stale przypominać o aktywności, będzie on miał szansę rozwijać się zupełnie tak, jak biceps. Wystarczy odrobina chęci i czasu. 

Aktywność fizyczna a funkcjonowanie mózgu

Kiedy postanawiamy wykonać trening, wówczas zwiększa się nasze ciśnienie krwi, które dopływa do mózgu. Krew może szybciej krążyć i szybciej wysyłać sobie składniki i sygnały za pomocą neuroprzekaźników. Mózg staje się pobudzony, ponieważ otrzymał solidną dawkę tlenu, która wpłynęła do naszego mózgu wraz z ćwiczeniami i odpowiednią dietą. Wiele badań wynosi, że hipokamp, czyli niewielki gruczoł o gąbczastej strukturze zlokalizowany w płacie skroniowych kory mózgowej może pracować wydajniej i efektywniej. To on odpowiada za pobudzenie i koncentrację. 

Trening może wzmacniać nasz mózg

Kiedy mamy na myśli mózg, wówczas widzimy mięsistą, pomarszczoną materię. W nim odbywa się jednak wiele procesów. To komputer pokładowy każdego człowieka. Badania dowodzą, że człowiek wykorzystuje zaledwie 3% możliwości swojego mózgu. Jest to wręcz mikroskopijna wielkość. Kiedy ćwiczymy, sygnały może szybciej docierać do siebie przez rozszerzone i natlenione komórki w mózgu. Nawet niewielka ilość ruchu może diametralnie zmienić nasze życie!

Trening wzmacnia komunikację mózg-serce

Jak wiadomo, mózg i serce to dwa najważniejsze organy człowieka. Bez nich nie ma mowy o życiu. Kiedy wykonujemy trening, wówczas wzrasta ciśnienie krwi, które rozszerza naczynia krwionośne. Aorta może wtedy efektywniej rozprowadzać natlenioną krew do naszego ciała. Dzięki temu możemy funkcjonować jeszcze lepiej niż do tej pory. Badania wykazują, że osoby, które ćwiczą fizycznie, mają aorty w o wiele lepszej kondycji, niż inni ludzie, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego. Stwierdzenie, że zdrowe serce to zdrowy umysł w tym przypadku sprawdza się znakomicie. 

Suplementacja

Warto również stosować preparaty, które stymulują pracę mózgu i zwiększają koncentrację. Przydadzą się zwłaszcza studentom, którzy są w trakcie sesji i zmagają się z przewlekłym zmęczeniem. 

Real Pharm Red Speed Powder 400g

Muscle Care Guarana 90 tab

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu