Bulletproof coffee przed treningiem?

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 657

Wielu sportowców stara się udoskonalać swoją dietę, tak aby poprawić swoje wyniki sportowe. Jest to całkowicie naturalne zjawisko, dlatego też z całą pewnością warto decydować się na takie kroki, jeśli chce się wykorzystać swoje możliwości do maksimum. Kawa z masłem i olejem kokosowym przed treningiem jest bardzo wskazana, co potwierdza wielu wyczynowców, ale też amatorów. Trenerzy klubowi polecają taką kawę swoim zawodnikom, jeśli chcą zwiększyć ich możliwości i zapewnić im odpowiednie warunki do startu. Taka kawa nazywana jest potocznie bulletproof coffee, łatwo można ją przyrządzić samemu, dlatego zawodnikom nie zajmie to dużo czasu i będzie można uczynić to wczesnym rankiem przed wyruszeniem na trening. Lekarze potwierdzają to, że kawa ma bardzo pozytywne właściwości na ludzki organizm, co można zauważyć już po jednym wypitym kubku. Jest to odpowiednia propozycja dla łakomczuchów, którzy są zazwyczaj rano bardzo głodni, jednak nie mogą sobie pozwolić na zbyt duże śniadanie, z uwagi na czekający ich trening.

Zahamowanie głodu

Taka kawa odpowiada przede wszystkim za skuteczne zahamowanie głodu, więc nic dziwnego, że jest pijana przez tak szerokie grono sportowców. Można odnieść z tego tytułu same korzyści, ale przy okazji dostarczyć do własnego organizmu również wiele przydatnych składników, tak aby trening był wydajniejszy i można było przeprowadzić go na dużo większej intensywności. Dzięki kawie można również skutecznie zredukować tkankę tłuszczową, więc jest to dobry wybór dla osób mających od dłuższego czasu problemy z nadwagą. Takie kłopoty pojawiają się w różnych dyscyplinach sportowych, np. w bieganiu, gdzie każdy dodatkowy kilogram może zaprzepaścić szanse sportowca na dobry wynik w czekających go zawodach. W związku z tym bulletproof coffee to bardzo dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą utrzymać właściwą formę przez bardzo długi czas. Dzięki zastosowaniu takiej kawy nie tylko zahamuje się głód, ale przy okazji:

  • doda się organizmowi energii do działania,
  • poprawi się własne samopoczucie,
  • wypełni się ubytki energetyczne, 
  • spali się tkankę tłuszczową.

W związku z tym, z takich rozwiązań korzysta obecnie coraz większe grono sportowców w każdym wieku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podczas przygotowywania takiej kawy należy skupić się na tym, aby dobrać właściwą odmianę kawy. Co najważniejsze nie może być w niej zawartych zbyt wiele związków chemicznych, co trzeba dokładnie sprawdzić przy zakupie. Jeśli jest w niej dużo chemii, to takie rozwiązanie na pewno nie okaże się sprzyjające i dla sportowca nic dobrego z tego nie wyniknie. Kawa z masłem i olejem kokosowym sprawdza się praktycznie w każdym przypadku, dlatego też warto wypróbować ją na własnym przykładzie, a na pewno nie będzie się tego żałowało. Można tym samym zwiększyć również swoją wytrzymałość i pozwolić sobie na zdecydowanie dłuższe treningi, nawet w bardzo upalne dni, co zazwyczaj dla sportowców było nie do pomyślenia. 

Redukowanie przyswajalności kalorii

Spożywając taką kawę regularnie każdego dnia ma się stuprocentową pewność tego, że skutecznie zredukuje się przyswajalność kalorii w ciągu jednego dnia. Zapewni się sobie każdego ranka odpowiednią dawkę tłuszczy i składników odżywczych, jednocześnie eliminując nadmiar węglowodanów. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy łaknienie zostanie gwałtownie zahamowane i nie trzeba będzie martwić się tym podczas biegu, czy też podczas treningów w innych dyscyplinach sportowych. Stosowanie kawy z masłem i olejem kokosowym jest polecane również wszystkim osobom podatnym na stres oraz zmęczenie. Wtedy też zdecydowanie łatwiej przebiegają rozmowy o pracę, czy też egzaminy na uczelni. Po bullettproof coffee ma się większą motywację do działania. Można wtedy zapanować nad swoimi emocjami i mieć większe szanse na udany dzień. Jeśli chodzi o treningi jest to niezbędny element w diecie każdego szanującego się zawodnika, któremu zależy na poprawianiu własnych wyników sportowych każdego miesiąca.

Dla wielu sportowców spożycie takiej kawy przed treningiem będzie oznaczało możliwość nawiązania równorzędnej walki z nadwagą. Warto więc zdecydować się na wypróbowanie bulletproof coffee na własnej skórze, a z pewnością szybko zauważy się pozytywne rezultaty i nie będzie chciało się odstawić takiej kawy na bok. Przygotowanie jej zajmuje dosłownie kilka minut, więc nie ma żadnych obaw przed tym, że nie zdąży się jej przygotować przed treningiem, czy też przed zawodami. Spożywać mogą ją nie tylko biegacze, ale też kolarze, czy też sportowcy trenujący sporty walki. Dzięki niej poradzić można sobie ze zbędnymi kilogramami, a sylwetka w szybkim tempie stanie się atrakcyjniejsza. To będzie oznaczało, że sportowiec będzie miał zdecydowanie większe szanse na progres we własnych treningach. Nie warto jednak przesadzać ze stosowaniem takiej kawy, ponieważ można szybko tego pożałować, gdy będzie dostarczało się zbyt dużą dawkę tłuszczy do swojego organizmu, dlatego należy robić to bardzo rozsądnie.

Zyskanie energii na początek dnia

Kawa z masłem i olejem kokosowym spowoduje, że:

  • zyska się energię na początek dnia,
  • nie będzie miało się ochoty na duże śniadanie oraz jedzenie podczas treningu,
  • poprawi się samopoczucie sportowca,
  • będzie można myśleć realnie o lepszych wynikach sportowych,
  • zadba się o zrzucenie zbędnych kilogramów.

Sportowcy wypowiadają się o takiej kawie w bardzo pozytywnym tonie, co można zauważyć również wśród ich trenerów klubowych. W związku z tym amatorzy również próbują takich rozwiązań, z czego są później bardzo zadowoleni, ponieważ pozwala im to przejść na kolejny poziom sportowy i rozwijać się każdego dnia. Wiadomo, że sama kawa to tylko połowa sukcesu, ponieważ do tego należy dołożyć solidny charakter oraz duże zaangażowanie w realizowanie ciężkich planów treningowych. Jeśli te elementy zostaną ze sobą skutecznie połączone, to efekty końcowe takiej mieszanki będą niesamowite dla każdego sportowca, który zdecyduje się na wprowadzenie innowacyjnych metod do swojej codziennej diety.

Taka kawa sprawdzi się u sportowców w każdym wieku, niezależnie od poziomu ich wytrenowania, dlatego też zyskuje na całym świecie tak dużą popularność. Jeśli ma się ochotę można do niej dodać również odżywkę białkową, najlepiej jakąś sprawdzoną i polecaną przez nieco bardziej doświadczonych sportowców. Wtedy też bulletproof coffee będzie miała większe wartości odżywcze, co zawodnik zauważy podczas realizowania swoich treningów. Warto pomyśleć o wprowadzeniu kawy do swojej diety. Nie przyniesie to żadnych negatywnych następstw, za to można stać się dużo lepszym i bardziej rozsądnym sportowcem, z większymi perspektywami na przyszłość. Codzienna dawka energii z samego rana przyda się każdemu zawodnikowi, który będzie marzył o dobrych wynikach w zawodach krajowych, ale też międzynarodowych. Warto spierać swoje codzienne działania sprawdzonymi produktami, z których korzysta wielu sportowców na całym świecie. 

Zalety i wady

Największą zaletą kawy z masłem oraz olejem kokosowym jest to, że zapewnia ona solidną dawkę energii na bardzo długie godziny. Dostarczenie składników odżywczych z samego rana w odpowiednich ilościach, z dodatkiem tłuszczy sprawia, że energia jest uwalniana z organizmu w zdecydowanie wolniejszym tempie. Sportowcy odnotowują to na własnym przykładzie, dlatego też można mieć całkowitą pewność tego, że kawa spełni swoje zadania i będzie można czerpać z niej wyłącznie duże korzyści. Regularne spożywanie bulletproof coffee sprawi, że będzie się miało siły na wielogodzinny trening w trudnych warunkach i w niezbyt łatwym terenie. 

Wadą może być to, że stosując do takiej kawy odżywkę białkową zapewni się swojemu organizmowi wczesnym rankiem zbyt dużą dawkę cukru, dlatego należy to robić bardzo rozsądnie, najlepiej w porozumieniu z jakimś uznanym dietetykiem, który zna się dobrze na rzeczy. Oczywiście pierwotna wersja nie zawiera w sobie odżywki białkowej, jednak dla wielu sportowców dieta bez białka nie jest dobrą dietą, dlatego też niektórzy decydują się na włączenie białka do takiego przepisu, czego potem można pożałować. 

Podsumowanie

Nie każda osoba posiada wczesnym rankiem odpowiednią dawkę mocy, aby ruszyć na solidny trening i czerpać z tego tytułu przyjemność. W takim przypadku warto zdecydować się na kawę z masłem i olejem kokosowym, co pozytywnie wpłynie na każdego sportowca. Wczesny ranek kojarzy się głównie z sennością, niewyspaniem i wieloma obowiązkami. Takie zmartwienia i troski należy jednak odstawić na bok i rozpocząć dzień od spożycia pożywnej i pełnowartościowej kawy, która spełni oczekiwania najbardziej wybrednych zawodników z wielu różnych dyscyplin sportowych. Można mieć pewność, że już kilka łyków tej kawy sprawi, że będzie miało się ochotę na nieco dłuższy trening zrealizowany na dużej intensywności, co przełoży się na wzrost formy u sportowca. W ten sposób nie zaniedba się swoich obowiązków, a zły humor zostawi się daleko w tyle. Jeśli ktoś potrzebuje porcji motywacji wczesnym rankiem, to ta kawa stworzona jest dla niego.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy bulletproof coffee może spożywać po śniadaniu, to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Zawsze można przelać taką kawę do termosu i wziąć ją ze sobą np. na stadion lekkoatletyczny, gdzie będzie wykonywało się jakieś serie ćwiczeń i przebieżki. W takiej sytuacji zapewni się sobie solidną porcję dodatkowej energii tuż przed treningiem i będzie miało się świadomość tego, że trening wyjdzie doskonale, jeśli sportowiec dobrze się w niego zaangażuje i nie będzie odpuszczał. Jest to więc dobra propozycja również na drugie śniadanie, dlatego też warto o tym pomyśleć, gdy ktoś nie wybiera się na trening od razu po przebudzeniu. Jak widać wyraźnie taka kawa ma bardzo uniwersalne zastosowanie, jednak spożywanie jej przed treningami na pewno da wiele dobrego sportowcom. Nie odniesie się z tego tytułu żadnych szkód, nie narazi się swojego organizmu na niedogodności, a można zadbać jedynie o swoją formę i dobre samopoczucie, co u sportowców jest przecież jednym z najważniejszych czynników.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu