Czym jest ZMA i jak działa?

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 989

ZMA jest prostą odżywką witaminową, która pozwala szybko i skutecznie uzupełnić niedobory magnezu, cynku i witaminy B6. Suplementacja tych składników jest szczególnie ważna w przypadku osób, które bardzo dużo trenują siłowo i są narażone na znaczne utraty tych pierwiastków. Poza tym cynk i magnez odgrywają kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej i zwiększenia poziomu testosteronu.

Co to jest ZMA?

ZMA to odpowiednie połączenie trzech składników: cynku, magnezu i witaminy B6, które odgrywają ważną rolę i chronią organizm przed przeciążeniem oraz różnymi chorobami, urazami, które towarzyszą w trakcie nadmiernego wysiłku fizycznego. Magnez, cynk oraz witamina B6 należą do pierwiastków, które regulują procesy syntezy białek. ZMA to odżywka, która bardzo często jest pomijana w suplementacji sportowców, a ma ogromne znaczenie dla przyrostu masy mięśniowej oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

ZMA - działanie i skład.

 

ZMA składa się z trzech ważnych składników jakimi są: cynk, magnez oraz witamina B6. Dla prawidłowej przemiany androstendionu w testosteron niezbędna jest obecność cynku oraz magnezu w organizmie. Inaczej przemiana następuje zbyt wolno i tym samym produkcja testosteronu jest zbyt niska. Natomiast witamina B6 pomaga w procesie wchłaniania tych dwóch pierwiastków, dlatego jej obecność w tym suplemencie jest konieczna.

Dla kogo jest przeznaczony ZMA?

ZMA jest skierowany głównie do sportowców, którzy trenują siłowo. Stosowanie tego suplementu diety pozwala podnieść produkcję testosteronu, poprawia jakość snu oraz zwiększa koncentrację. ZMA ma bardzo dobre działanie podczas dużego obciążenia mięśni, dlatego doskonale się sprawdzi podczas intensywnych treningów. Stosowanie ZMA pozwala zmniejszyć ból związany z nadmiernym obciążeniem organizmu i zapobiega skurczom mięśni, zmniejszając katabolizm białek. W trakcie stosowania ZMA widać szybszą regenerację po ciężkim treningu i szybszy powrót do formy oraz zmniejszoną podatność na kontuzje. Odżywka pozwala zwiększyć wydolność oraz poprawić siłę mięśni.

Oprócz tego jest to odżywka, dzięki której nie czujemy zmęczenia oraz jesteśmy odporniejsi na stres. Dodatkowo zawarty w odżywce magnez oraz cynk sprawiają, że poprawia się znacznie nasza koncentracja i jakość snu.

ZMA jest dedykowany w szczególności dla wszystkich sportowców, którzy są narażeni na nadmierną utratę cynku i magnezu.

KUP ZMA REAL PHARM

Jak stosować ZMA?

ZMA najczęściej jest preparatem przygotowanym w postaci kapsułek, a w opakowaniu znajduje się ulotka z wszelkimi ważnymi informacjami, w tym także dotyczącymi dawkowania suplementu. Najczęściej zaleca się przyjmowanie preparatu na noc, przed snem.

Bardzo ważne, aby nie zażywać preparatu tuż przed treningiem, gdyż magnez działa rozluźniająco na mięśnie, a ponadto działa uspokajająco. ZMA nie jest zalecane dla młodych mężczyzn, gdyż osoby poniżej 21 roku życia są narażeni na zbyt duży wzrost testosteronu w organizmie. Zanim zaczniemy stosować ZMA należy się upewnić czy inne preparaty, które stosujemy nie zawierają cynku i magnezu.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu